Število tekmovalcev iz posamezne regije

RegijaUdeleženciNagradeSkupaj
2019
2015201620172018Povprečje
Št. točk%Št. točk%Št. točk%Št. točk%%Št. tekm.Št. tekm.
Skupaj*100,051100,053100,049100,040100,0100,0**25,0125
Ljubljana 030,11529,41935,82040,81537,535,99,039
Ljubljana 19,800,047,524,1410,05,41,411
Maribor. in pomurska14,41223,5815,11020,4615,018,54,619
Celjska in koroška8,635,9611,3510,2615,010,62,711
Gorenjska13,235,9713,21122,4615,014,13,517
Severno-primorska8,3611,8611,312,000,06,31,610
Obalna3,700,000,000,012,50,60,24
Dolenj., zasav., posav.11,91223,535,700,025,08,52,114

*Število tekmovalcev na podlagi udeležbe na državnih tekmovanjih.
**Število tekmovalcev na podlagi uspeha posamezne regije na državnem tekmovanju v zadnjih 4 letih.