3 slovenske medalje na Evropski fizikalni olimpijadi v Gruziji

Na 8. evropski fizikalni olimpijadi so slovenski tekmovalci ponovno dosegli izjemen uspeh. Zlato medaljo je že drugo leto zapored osvojil Peter Andolšek (Gimnazija Bežigrad), tokrat je osvojil absolutno 12. mesto med 256 tekmovalci iz 55 držav. Medaljo srebrnega leska je osvojil Enej Jauk (Gimnazija Bežigrad), bronasto pa Aljaž Erman (Gimnazija Kranj). Olimpijade, ki je potekala od 15. do 19. julija v gruzijskem mestu Kutaisi, sta se udeležila še Benjamin Gašperin (Gimnazija Kranj) in Tine Rožen (ŠC Ravne na Koroškem, Gimnazija), tekmovalce pa sta spremljala dr. Jurij Bajc in Mitja Zidar. Skupaj je bilo podeljenih 28 zlatih, 48 srebrnih in 61 bronastih medalj ter 40 pohval. Prvih šest mest so letos sicer zasedli tekmovalci iz Romunije in ZDA, romunska tekmovalca sta prejela tudi posebni nagradi za najboljši teoretični in najboljši eksperimentalni del. Na spletnih straneh eupho.ee najdete tudi naloge in rezultate, uradne fotografije gruzijskega organizatorja pa so tukaj.

efo24-medalje-zoom2
Slovenski tekmovalci po zaključni slovesnosti Evropske fizikalne olimpijade 2024 v Gruziji