Mednarodna fizikalna olimpijada

50. MFO - Tel Aviv, Izrael, 2019

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Klemen Bogataj4.Gimnazija Škofja LokaBronasta medalja
Sašo Domadenik4.II. gimnazija MariborBronasta medalja
Aleš Globočnik4.Gimnazija Kranj
Tevž Lotrič3.Gimnazija KranjZlata medalja, 17. mesto /360
Vladimir Smrkolj3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala

49. MFO - Lizbona, Portugalska, 2018

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Klemen Bogataj3.Gimnazija Škofja Loka
Marko Čmrlec3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Urban Duh4.II. gimnazija MariborPohvala
Luka Govedič4.II. gimnazija MariborBronasta medalja
Natan Dominko Kobilica4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja

48. MFO - Yogyakarta, Indonezija, 2017

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Klemen Bogataj2.Gimnazija Škofja Loka
Marko Čmrlec2.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Urban Duh3.II. gimnazija MariborPohvala
Luka Govedič3.II. gimnazija MariborSrebrna medalja
Aleksej Jurca4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaZlata medalja

47. MFO - Zürich, Švica, 2016

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Cvetko4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Jernej Debevc4.Prva gimnazija MariborPohvala
Luka Govedič2.II. gimnazija MariborBronasta medalja
Aleksej Jurca3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Jakob Robnik4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja

46. MFO - Mumbaj, Indija, 2015

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Tomaž Cvetko3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Jakob Jazbec4.ŠC Srečka Kosovela Sežana, Gimnazija in ekonomska šolaBronasta medalja
Aleksej Jurca2.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Blaž Karner4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Žan Kokalj4.II. gimnazija MariborBronasta medalja

45. MFO - Astana, Kazahstan, 2014

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Aljaž Draškovič-Bračun4.Dvojezična srednja šola Lendava
Jakob Jazbec3.ŠC Srečka Kosovela Sežana, Gimnazija in ekonomska šola
Blaž Karner3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Žiga Krajnik4.Gimnazija Škofja LokaBronasta medalja
Žiga Nosan4.Gimnazija Ledina, LjubljanaBronasta medalja

44. MFO - Kopenhagen, Danska, 2013

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Michel Adamič4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Bine Brank4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Žan Kokalj2.II. gimnazija Maribor
Žiga Krajnik3.Gimnazija Škofja LokaBronasta medalja
Žiga Nosan3.Gimnazija Ledina, Ljubljana

43. MFO - Talin in Tartu, Estonija, 2012

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Domen Ipavec4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Matevž Marinčič4.Sr. šola Josipa Jurčiča Ivančna Gorica
Jan Šuntajs4.Gimnazija Bežigrad, Mednarodna šola
Jurij Tratar4.Sr. šola Josipa Jurčiča Ivančna GoricaPohvala
Miha Zgubič4.II. gimnazija MariborPohvala

42. MFO - Bangkok, Tajska, 2011

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Domen Ipavec3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Pavel Kos4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Kristijan Kuhar4.ŠC Velenje, GimnazijaPohvala
Marko Ljubotina4.Sr. šola Josipa Jurčiča Ivančna GoricaPohvala
Mitja Zidar4.Sr. šola Josipa Jurčiča Ivančna GoricaPohvala

41. MFO - Zagreb, Hrvaška, 2010

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Marin Ferara4.ŠC Celje, Gimnazija LavaBronasta medalja
Pavel Kos3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Filip Kozarski4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaSrebrna medalja
Peter Koželj4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaPohvala
Mitja Zidar3.Sr. šola Josipa Jurčiča Ivančna GoricaPohvala

40. MFO - Merida, Mehika, 2009

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Peter Ferjančič4.Gimnazija Jurija Vege, Idrija
Filip Kozarski3.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
Ivan Kukuljan4.Gimnazija Vič, LjubljanaBronasta medalja
Tomo Markočič4.Sr. tehniška šola Koper
Matjaž Payrits4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaSrebrna medalja

39. MFO - Hanoi, Vietnam, 2008

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Miha Čančula4.Gimnazija Bežigrad, GimnazijaBronasta medalja
David Kraljič4.Gimnazija Bežigrad, Mednarodna šolaBronasta medalja
Matjaž Payrits3.Gimnazija Bežigrad, Mednarodna šolaSrebrna medalja
Jure Senčar4.Gimnazija Franca Miklošiča, LjutomerBronasta medalja
Aleš Srna4.Gimnazija KranjPohvala

38. MFO - Isfahan, Iran, 2007

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Jure Ausec4.Gimnazija KranjPohvala
Jaka Gogala4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Rok Hribar4.ŠC Velenje - Splošna in strokovna gimnazija
Timotej Lazar4.II. gimnazija MariborPohvala
Matjaž Payrits2.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana

37. MFO - Singapur, Singapur, 2006

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž Gomilšek4.II. gimnazija MariborPohvala
Žiga Pavlin4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Vasja Susič4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Matija Vidmar4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Gašper Zadnik4.Gimnazija Vič, LjubljanaPohvala

36. MFO - Salamanca, Španija, 2005

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Denis Brojan4.Srednja šola za elektrotehniko in računalništvo, LjubljanaPohvala
Denis Golež4.Šolski center Celje - Splošna in strokovna gimnazija LavaPohvala
Matjaž Gomilšek3.II. gimnazija MariborPohvala
Vasja Susič3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Matija Vidmar3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja

35. MFO - Pohang, Južna Koreja, 2004

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Klemen Blokar4.Gimnazija Šentvid Ljubljana
Simon Čopar4.Gimnazija LitijaBronasta medalja
Peter Jakopič4.Gimnazija ŽelimljePohvala
Simon Jesenko4.Gimnazija Škofja Loka
Klemen Žiberna4.II. gimnazija MariborBronasta medalja

34. MFO - Taipej, Tajvan, 2003

(Zaradi epidemije SARSa se ekipa olimpijade ni udeležila.)

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Marko Kotar4.Srednja šola Josip Jurčič, Ivančna Gorica
Anton Potočnik4.Šolski center Celje - Splošna in strokovna gimnazija Lava
Rok Prislan4.Šolski center Nova Gorica - Gimnazija
Gašper Žerovnik4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Klemen Žiberna3.II. gimnazija Maribor

33. MFO - Bali, Indonezija, 2002

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matija Perne4.Gimnazija Škofja LokaZlata medalja
Matjaž Humar4.ŠC Nova Gorica - GimnazijaPohvala
Gašper Žerovnik3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Davorin Učakar4.Škofijska klasična gimnazija, Ljubljana
Andraž Stožer4.II. gimnazija MariborPohvala

32. MFO - Antalya, Turčija, 2001

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andrej Košmrlj4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaSrebrna medalja
Gregor Tavčar4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaBronasta medalja
Dragan Simeonov4.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Mojca Miklavec4.Škofijska klasična gimnazija, LjubljanaPohvala
Mate Car4.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana

31. MFO - Leicester, Anglija, 2000

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andrej Košmrlj3.Gimnazija Bežigrad, LjubljanaPohvala
Matej Kanduč4.Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija LjubljanaPohvala
Iztok Pižorn4.I. gimnazija v CeljuPohvala
Gregor Tavčar3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana
Igor Veselič3.Gimnazija Bežigrad, Ljubljana

30. MFO - Padova, Italija, 1999

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Miran Bürmen4.Gimnazija Murska Sobota
Urban Simončič4.Šolski center Novo MestoBronasta medalja
Matej Kanduč3.Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija LjubljanaPohvala
Gregor Jerše4.Gimnazija Kranj
Mihael Kadunc4.Škofijska klasična gimnazija, LjubljanaPohvala

29. MFO - Reykjavik, Islandija, 1998

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Martin ZadnikSŠER LjubljanaPohvala
Klemen NaveršnikGimnazija Bežigrad Ljubljana
Blaž ZupančičŠolski center Brežice
Matija MaziGimnazija Bežigrad LjubljanaPohvala
Natan OstermanGimnazija Bežigrad Ljubljana

28. MFO - Sudbury, Ontario, Kanada, 1997

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Igor VerstovšekGimnazija Bežigrad LjubljanaPohvala
Miloš JeftičGimnazija Bežigrad Ljubljana
Matej HorvatII. gimnazija MariborPohvala
Matej MarinčGimnazija Bežigrad LjubljanaPohvala
Gašper TkačikGimnazija Bežigrad LjubljanaBronasta medalja

27. MFO - Oslo, Norveška, 1996

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Klemen ŽagarGimnazija Šentvid LjubljanaSrebrna medalja
Miha VukGimnazija Bežigrad LjubljanaBronasta medalja
Andrija LebarGimnazija Bežigrad Ljubljana
Peter JegličGimnazija Bežigrad LjubljanaPohvala
Anže SlosarGimnazija Bežigrad LjubljanaPohvala

26. MFO - Canberra, Avstralija, 1995

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Martin KlanjšekGimnazija Bežigrad LjubljanaBronasta medalja
Jure BabnikSŠER Ljubljana
Marko ŽnidaričII. gimnazija Maribor
Andrej BartoličSrednja šola Nova Gorica
Sašo PukšičSrednja tehniška šola CeljePohvala

25. MFO - Peking, Kitajska, 1994

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Arpad BürmenGimnazija Murska SobotaPohvala
Matjaž VenceljGimnazija Bežigrad Ljubljana
Jure VrhovnikGimnazija Bežigrad Ljubljana
Primož KušarSC Ptuj - gimnazija
Metka DemšarGimnazija Šentvid Ljubljana

24. MFO - Williamsburg, ZDA, 1993

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Jure ZupanGimnazija Bežigrad Ljubljana
Bojan GornikGimnazija Novo mestoBronasta medalja
Gregor VebleII. gimnazija MariborBronasta medalja
Daniel SvenšekII. gimnazija MariborPohvala
Matjaž VenceljGimnazija Bežigrad Ljubljana

23. MFO - Helsinki-Espoo, Finska, 1992

(Slovenija prvič sodeluje z dvema tekmovalcema na mednarodni fizikalni olimpijadi kot samostojna država.)

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Krešimir MacanGimnazija Bežigrad Ljubljana
Tadej MaliGimnazija Bežigrad Ljubljana

22. MFO - Havana, Kuba, 1991

21. MFO - Groningen, Nizozemska, 1990

20. MFO - Varšava, Poljska, 1989

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andrej VilfanSrednja naravoslovna šola LjubljanaSrebrna medalja

19. MFO - Bad Ischl, Avstrija, 1988

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andrej VilfanSrednja naravoslovna šola LjubljanaBronasta medalja

18. MFO - Jena, Nemška demokratična republika, 1987

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andrej VilfanSrednja naravoslovna šola LjubljanaBronasta medalja
Jure BajcSrednja naravoslovna šola Ljubljana
Andrej LamovecSrednja naravoslovna šola Ljubljana

17. MFO - London-Harrow, Velika Britanija, 1986

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Pavle PopovičSrednja naravoslovna šola Ljubljana
Grega CiglerSrednja naravoslovna šola Ljubljana

16. MFO - Portorož, Jugoslavija, 1985

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Mičo MrkaičSŠPRNMU Kranj

15. MFO - Sigtuna, Švedska, 1984

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž ŽitnikSrednja naravoslovna šola MariborPohvala

14. MFO - Bukarešta, Romunija, 1983

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Dean MozetičGimnazija Koper

13. MFO - Malente, Zvezna republika Nemčija, 1982

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Dean MozetičGimnazija KoperSrebrna medalja

12. MFO - Varna, Bolgarija, 1981

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Matjaž KalužaGimnazija Miloša Zidanška MariborBronasta medalja
Dean MozetičGimnazija KoperBronasta medalja

11. MFO - Moskva, Sovjetska zveza, 1979

10. MFO - Hradec Kralove, Češkoslovaška, 1977

9. MFO - Budimpešta, Madžarska, 1976

8. MFO - Güstrow, Nemška demokratična republika, 1975

7. MFO - Varšava, Poljska, 1974

6. MFO - Bukarešta, Romunija, 1972

5. MFO - Sofija, Bolgarija, 1971

4. Moskva, Sovjetska zveza, 1970

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Miran BavčarGimnazija Nova Gorica

3. Brno, Češkoslovaška, 1969

2. Budimpešta, Madžarska, 1968

Ime in priimekLetnikŠolaDosežek
Andrej DetelaII. gimnazija LjubljanaPohvala

1. Varšava, Poljska, 1967